Wybieramy meble do salonu w stylu prowansalskim

Prowansja to nie tylko barwna kraina historyczna w dzisiejszej południowo-wschodniej Francji. To również miejsce, z którego wywodzi się jeden z najbardziej magicznych i romantycznych stylów aranżacji wnętrz, czyli właśnie styl prowansalski. Cechą tego stylu jest uczucie ciepła, tworzenie przytulnych wnętrz oraz wyjątkowego klimatu. Wnętrza w stylu prowansalskim nie tylko nas zaskakują i urzekają, ale również na długo zapadają w naszej pamięci, dzięki czemu możemy nimi zaskoczyć nawet najbardziej wymagających gości.

Bardzo wdzięczną przestrzenią aranżacyjną pod styl prowansalski pozostaje salon lub też pokój dzienny. To miejsce rodzinnych spotkań oraz relaksu domowników, dlatego warto zadbać o komfortowe i klimatyczne wykończenie oraz harmonię i ład. Pomogą nam w tym meble do salonu w stylu prowansalskim, które dodadzą naszemu mieszkaniu lub domowi wyjątkowego, francuskiego charakteru. Meble takie cechują się jasnymi barwami, estetycznym połączeniem bieli oraz drewnianych elementów, które często są postarzane, dzięki czemu dodaje to jeszcze unikalnego klimatu i wyjątkowej duszy meblom.

Jakie meble w stylu prowansalskim wybrać?

Klasycznymi meblami w stylu prowansalskim są wszelkiego rodzaju komody, szafy lub witryny. Drewniane meble w bieli z bogatymi wykończeniami i rzeźbionymi elementami pozwolą w naszym salonie poczuć się jak w tradycyjnym prowansalskim domu, nawet jeżeli za oknem nie ma pól świeżo kwitnącej lawendy. W salonie nie może również zabraknąć stołu – klasyczne prowansalskie stoły i krzesła jadalniane wypełnią tylko przestrzeń i pozwolą na zachowanie pełni jej funkcjonalności.

To co ważne w stylu prowansalskim to estetyka i dbałość o najmniejsze detale, a jednocześnie stonowanie wrażeń wizualnych, żeby nie przedobrzyć. Zbyt wiele postarzanych elementów i zbędnych dodatków może sprawić, że w naszym salonie odniesieni rezultat kitu, a nie hitu, a przecież na tym nam nie zależy. Styl prowansalski świetnie odnajduje się w większych i otwartych przestrzeniach salonowych, gdzie każdy mebel może być odpowiednio wyeksponowany i podkreślony, dzięki czemu całość nie jest przytłaczająca i pozwala nam na swobodny relaks. Styl prowansalski to idealny styl do domowego salonu, w którym chcemy zadbać o spokój i komfort codziennego użytkowania.

Pozostałe artykuły:

About the author