Ubranie termoaktywne

  • czwartek, 26 stycznia, 2017
  • 0 Comment
  • 207 Views

Ubranie termoaktywne (1)Od kiedy zdrowy tryb życia stał się bardzo popularny, a uprawianie sportu wręcz modne, producenci zasypują rynek ofertą akcesoriów i odzieży przeznaczone w tym celu.
Biegacze, rowerzyści i inni sportowcy zachwycają się bogactwem elektroniki, mającej na celu wspomóc ich w uprawianiu pasji, ponadto wytwórcy programów mobilnych dostarczają im całe mnóstwo aplikacji na smartfony i smartwatche.
Okazuje  się jednak, że dla sportowca nikt nie ma tak wielkiego znaczenia, jak odpowiednio dobrana odzież i obuwie. Ubranie termoaktywne to podstawa, bowiem wspiera ono termoregulację organizmu i dopasowuje się do warunków panujących na dworze. kiedy temperatura otoczenia jest wysoka, ono chłodzi skór, kiedy powietrze jest mroźne – nie dopuszcza do jej wyziębienia.
Ponadto, tak samo, jeśli nie bardziej ważny, jest dobór odpowiedniego obuwia. Warto pamiętać, że powinno być ono jak najlepiej dopasowane do kształtu stopy i nie krępować jej ruchów. pamiętajmy, że dobrze dobrane buty minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji.

Pozostałe artykuły:

About the author