Twist – czyli moda na retro

  • czwartek, 16 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 106 Views

Twist – czyli moda na retro

Obecnie powraca moda na retro – i to w wielkim stylu. Przejawia się to w różnych dziedzinach naszego życia, w związku z czym dotyczy także i tańca. W bardzo dobrym tonie jest umieć zatańczyć coś, co kiedyś było niezwykle popularne – dla przykładu twista.

Twist święcił triumfy w latach 60-tych minionego wieku. Dzisiaj może wydawać się nieco śmieszny – zwłaszcza bardzo młodym osobom, które z tego typu stylistyką nie miały jakiejkolwiek styczności. Twist jest typowo towarzyskim tańcem – i nie sposób pomylić go z jakimkolwiek innym. Jest to zasługą charakterystycznych ruchów nóg, bioder oraz rąk, które wykonują tańczący. Ruchy te polegają na energicznych skrętach poszczególnych części ciała – nie jest to wbrew pozorom wcale takie proste, na jakie wygląda, ponieważ tańczy się w miejscu, bez przemieszczania się po parkiecie. Należy przy tym zwrócić też uwagę na to, że pomimo tego, iż twist jest tańczony w parach, partnerzy nie trzymają się.

Niezwykle ważną rolę odrywa tu oprawa muzyczna. Twist nawiązuje pod tym względem do muzyki rock and rollowej. Utwory towarzyszące tańcu są niezwykle dynamiczne i pełne pozytywnej energii. Do najbardziej znanych ich twórców zaliczają się m. in. Chubby Checker, Pat Borne czy Chuck Berry.

Kiedys twist był nieodłącznym elementem zabaw urządzanych na większą i mniejszą skalę. Jest tańcem, z którym poradzi sobie praktycznie każdy, niemniej jednak wymaga pewnej wprawy. Tą zaś najlepiej zdobyć poprzez ćwiczenia – jak wiadomo, trening czyni mistrza.

Pozostałe artykuły:

About the author