Technologia i sport – Formuła 1

  • wtorek, 7 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 76 Views

Technologia i sport – Formuła 1

Sport to nie tylko wielcy i muskularni mężczyźni i wszechstronnie wysportowane, pięknie panie. W dzisiejszych czasach to też połączenie najnowszych technologii i wynalazków z umiejętnościami człowieka. Formuła 1 to właśnie takie połączenie technologii, kosmicznych prędkości i najwybitniejszych kierowców świata.

Już od 1950 roku, corocznie odbywają się Mistrzostwa Świata Formuły 1. Wyścigi najlepszych bolidów, najlepszych drużyn na świecie i najszybszych pojazdów prowadzonych na betonowych trasach. Formuła 1 to postęp, ogromne pieniądze i prestiż jakiego nie daje żaden inny sport motorowy.
Formuła 1 ma już zasięg globalny. Zawody rozgrywane są na pięciu kontynentach: w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowe oraz Australii.
Zwycięstwo w tej dyscyplinie to nie tylko tytuł dla najlepszego kierowcy ale także światowa sława dla najlepszych konstruktorów, którzy mają swoją osobną tabelę punktową.

Największymi mistrzami tej dyscypliny są Michael Schumacher, który aż siedmiokrotnie stawał na najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców, kolejny młody Niemiec Sebastian Vettel urodzony w 1987 roku w Heppenheim i chyba największa legenda tego sportu z uwagi na niedościgniony talent ale i na tragiczną śmierć na torze, czyli sławny na całym świecie Brazylijczyk, Aryton Senna.

Pozostałe artykuły:

About the author