Taniec sposobem na stres

  • czwartek, 16 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 85 Views

Taniec sposobem na stres

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Nie da się go wyeliminować całkowicie, ale można go zredukować – co jest zresztą jak najbardziej wskazane, ponieważ w nadmiarze stanowi dla nas poważne zagrożenie. Taniec to jedna z najlepszych metod na walkę z nim.

Sposobów na radzenie sobie ze stresem jest mnóstwo, każdy zatem może znaleźć tę opcję, która dla niego jest najbardziej odpowiednia. Warto pomyśleć wówczas o tańcu – to czynność odznaczająca się niezwykle uniwersalnym charakterem, a dzięki jej uprawianiu możemy zyskać naprawdę sporo. O tańcu mówi się zwykle w fizycznym kontekście – poprawia kondycję i rzeźbi sylwetkę. Niemniej jednak nie należy pomijać w tym momencie aspektów psychologicznych odgrywających równie ważną rolę. Taniec daje poczucie wolności – to w dzisiejszych czasach ważne. Na co dzień bowiem czujemy się często przytłoczeni nadmiarem obowiązków oraz skrępowani różnego rodzaju zahamowaniami i ograniczeniami. Tęsknimy za swobodą, buntujemy się, a to przekłada się psychiczny dyskomfort.

Co więcej – taniec pozwala przełamać bariery komunikacyjne. Wiele osób ma kłopoty z porozumiewaniem się z innymi ludźmi, co nierzadko także bywa przyczyną frustracji i przygnębienia. Ci, którzy tańczą, są bardziej otwarci i pozytywnie nastawieni do świata, co bez wątpienia znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Poza tym nie od dziś wiadomo, że odpowiednia postawa to klucz do sukcesu – optymiści są mniej podatni na stres niż pesymiści. Taniec to solidna dawka dobrych emocji.

Pozostałe artykuły:

About the author