Taniec a bale maskowe

Taniec a bale maskowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Taniec a bale maskowe

Z tak rozległą dziedziną, jaką jest taniec, związanych jest bardzo wiele zwyczajów, które w większym bądź mniejszym stopniu zakorzeniły się w naszej kulturze. Warto przy tej sposobności wspomnieć o balach maskowych zwanych inaczej maskaradami.

Bal maskowy z prawdziwego zdarzenia jest imprezą, w której chociaż raz w życiu warto wziąć udział. To gwarancja niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień, które przez długi czas przechowuje się w pamięci. Najbardziej charakterystyczną cechą maskarady jest to, że uczestnicy się przebierają – mają na sobie kostiumy, a na twarzach maski, co niewątpliwie jest apletem uatrakcyjniającym zabawę, która może posiadać określony motyw przewodni.

Bale maskowe mają swoje korzenie w zabawach karnawałowych rodem ze słonecznej Italii. Miały one nierozerwalny związek z ludowymi obrzędami religijnymi, a popularne były u schyłku średniowiecza oraz w epoce renesansu. Warto nadmienić, iż to właśnie one dały początek nowożytnemu teatrowi na starym kontynencie, jak również operze i baletowi.

Szalenie istotnym elementem balu maskowego od zawsze był taniec. Jest on obecnie dostosowywany do przewodniego tematu imprezy, aczkolwiek w tym obszarze nie ma jakiś sztywnie obowiązujących reguł – wszystko tak naprawdę zależy od kreatywności i preferencji użytkowników. Nie należy też dopatrywać się związku pomiędzy współcześnie odbywającymi się maskaradami a tradycjami religijnymi. Tego typu zabawy organizowane są nade wszystko po to, by służyły rozrywce i przyjemnemu spędzaniu wolnego czasu.

About the author