Pod reglami Szklarska Poręba

Pod reglami Szklarska Poręba
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody58.jpgJak wie każdy, kto przełamał w sobie barierę niechęci i lenistwa, sport oddziałuje świetnie nie tylko na nasze zdrowie, lecz również na nasze samopoczucie. Jednak można także połączyć przyjemne z pożytecznym, połączyć sport z samoobroną i tym sposobem uzyskać sztuki walki. Jakie mamy sztuki walki?

Najbardziej znane bez wątpienia pochodzą z Wschodu. Należą do nich oczywiście aikido, karate, kung- fu, taekwondo. Sztuki te kładą duży nacisk na rozwój duchowy, naukę samokontroli, umiejętności opanowania lęku, strachu emocji i na dyscyplinę. Natomiast sztuki takie jakie jak MMA czy izraelska krav maga mają na celu przede wszystkim naukę samoobrony. Z kolei sztuki takie jak boks dają możliwość rozładowania stresu i emocji. Warto jeszcze wspomnieć o niezwykle ciekawej sztuce walki, jaką jest capoeira. Ta brazylijska sztuka walki dzięki zawartym w niej elementom tańca i rytmowi daje walczącym niezwykłą płynność ruchów, przez co wyglądają oni, jakby walczyli w tańcu.
Podsumowując warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy i wybrać odpowiednią sztukę walki, której nauka zapewni uzyskanie ważnych dla nas umiejętności.

About the author