trasy rowerowe gdynia mapa

trasy rowerowe gdynia mapa
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

sterydy-anaboliczne-2Jeśli usłyszysz, że ktoś zażywa sterydy anaboliczne, na myśl przychodzą zwykle umięśnieni bywalcy siłowni, a nie schorowana staruszka. Mało kto wie, że substancje te nie tylko budują masę mięśniową, ale są także lekarstwem. Na co mogą pomagać sterydy anaboliczne?

Przede wszystkim są używane w leczeniu osteoporozy i gośćca stawowego – chorobom kojarzonym raczej ze starością. Do tego przyjmowane przez dzieci wspomagają chłopcom osiągnąć w odpowiednim wieku dojrzałość płciową, a także rosnąć.
Jednak efekty uboczne sterydów anabolicznych wykorzystywanych w medycynie są na tyle znaczne, że często stosuje się je w ostateczności. Moja babcia, cierpiąca m. in, na osteoporozę, przyjmowała sterydy anaboliczne. Powodowało to wprawdzie poprawę ogólnego stanu zdrowia, jednak wpływało na kondycję jej skóry i gojenie się ran. Leczący się sterydami anabolicznymi ojciec musiał zrezygnować z terapii by odbudować wątrobę.
Tak jak przy każdej terapii farmakologicznej – przyjmowanie sterydów anabolicznych powinno być konsultowane z lekarzem pierwszego kontaktu.

About the author