Piłka nożna i reprezentacja Polski

  • wtorek, 7 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 102 Views

Piłka nożna i reprezentacja Polski

Sport i kultura fizyczna od wieków była sposobem dla człowieka na zdobywanie pożywienia. Nasza nowożytna cywilizacja zmieniła go w rozrywkę, zdrową rywalizację miedzy klubami i reprezentacjami krajów. Niedawno odbyło się w Europie największe święto najbardziej popularnego sportu na tym kontynencie czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Mecz piłki nożnej to starcie dwóch drużyn, które swą grą taktyczną, umiejętnościami piłkarskimi oraz przygotowaniem sportowym starają się zdobyć bramkową przewagę nad przeciwnikiem. To najbardziej medialny w Europie sport, którego gwiazdy to największe ikony sportu.

Tacy piłkarze jak Messi czy Ronaldo to prawdziwi gracze, tytani pracy posiadający ogromny talent i wielkie kontrakty za swoją grę w klubach. To wielokrotnie utytułowani i wielcy zawodnicy, świetni następcy najlepszych graczy w historii.

My mamy także swoją ikonę. Jest nią Lewandowski, kapitan naszej reprezentacji i najlepszy strzelec w lidze niemieckiej. On i cała nasza reprezentacja wreszcie pokazała na mistrzostwach, że potrafi grać w piłkę. Nasi, w regulaminowym czasie gry, wygrali dwa mecze a trzy zremisowali nie odnosząc porażki na najważniejszej imprezie i dochodząc do ćwierćfinału Euro 2016. Miejmy nadzieję, że pod wodzą trenera Nawałki nasi będą się rozwijać i na nadchodzących Mistrzostwach Świata znów pokażą nam świetną piłkę.

Pozostałe artykuły:

About the author