Paralotnie

Paralotnie
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Paralotnie (3)Każdy z nas czasami zastanawiał się, jak to jest latać. Wzbić się w powietrze i szybować jak ptak. Do niedawna było to niemożliwe, ale jednak. Jest coś, co może nam to umożliwić – paralotnie.
Paralotnie to niszowy sport, ale jakże romantyczny i piękny. Wystarczy pojechać za miasto, na niewielkie wzniesienie, przypiąć sobie skrzydła, rozbiegnąć się i lecieć. Szybować nad ziemią, podziwiając ją z góry. Czy może być coś piękniejszego?
Piękna wizja, jednak do jej realizacji potrzeba trochę samozaparcia: należy kupić paralotnie, która do tanich nie należy, odbyć stosowny kurs i nie mieć lęku wysokości oraz przestrzeni. Sport ten wymaga więc trochę czasu, pieniędzy i odpowiednich predyspozycji. Ale nie należy się zniechęcać. Paralotnie i szybowanie na nich w przestworzach są w zasięgu nawet niezbyt majętnego człowieka. W miejskich aeroklubach istnieją firmy, które organizują latanie w tandemie. Paralotnie przystosowane są do podpięcia instruktora i amatora lotu, który nie musi zaliczać kursów, kupować sprzętu. Wystarczy chęć i można latać.

Pozostałe artykuły:

About the author