Mięśnie kapturowe

  • niedziela, 18 grudnia, 2016
  • 0 Comment
  • 189 Views

miesnie-kapturowe-9Był artykuł o sztandze, pojawił się tekst dotyczący hantli. Przyszedł wreszcie czas na tak zyskujące sobie ostatnimi czasy popularność odważniki kulowe. Ten przedmiot, zwany na zachodzie kettlebell, przywędrował do nas z terenów Rosji i jest zdecydowanie wart oddzielnego tekstu. Nie jest to bowiem interesujące chwilowe zjawisko w środowisku sportów siłowych, ale wręcz przeciwnie. Odważniki kulowe stają się powoli nowym trendem, który wręcz zdaje się wypierać takie przyrządy, jak maszyny do treningu siłowego, czy hantle.
A zatem, jak wygląda typowy kettlebell? Ma on postać, która przypomina z grubsza kulę armatnią, do której dodaliśmy rączką z jednej strony, a z drugiej ucięliśmy kawałek bryły tak, a by dało się ją bez problemu postawić. Swoją popularność odważniki kulowe zawdzięczają temu, że ich kształt powoduje znacznie bardziej pożądany rozkład ciężaru i umiejscowienie środka ciężkości pod dłonią trzymającą odważnik. Jest tak przynajmniej w większości przypadków.
Za pomocą tych narzędzi możemy wzmocnić siłę swych pleców za pomocą wymachów, bicepsy przez wiosłowanie, a mięśnie kapturowe za pomocą najróżniejszych wariantów tak zwanego wyciskania żołnierskie. Polecam odważniki kulowe każdemu, ponieważ są one znacznie bardziej wszechstronnym i bezpieczniejszym narzędziem od sztang, czy hantli.

Pozostałe artykuły:

About the author