pro technika

pro technika
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody42.jpgGdy zaczynamy uprawiać sport, aby osiągnąć pewien cel np. budowę mięśni lub lepszą kondycję, musimy dopasować do siebie odpowiedni trening. Tak samo zróbmy, jeśli chcemy zacząć ćwiczyć na siłowni. Jak więc powinien wyglądać trening w takim miejscu?

Na wielu stronach internetowych znajdziemy gotowe atlasy ćwiczeń. Powinniśmy więc je najpierw dokładnie przejrzeć. Dzięki temu dowiemy się, jakie konkretne ćwiczenia działają na wybraną partię ciała. Wtedy możemy podzielić swoje treningi na poszczególne części. Jednego dnia ćwiczymy klatkę piersiową i brzuch, a innego nogi. To ważne, aby nie łączyć w jednym treningu zbyt wielu partii ciała. Przez to wszystkie mogłyby się zmęczyć, a my później nie mielibyśmy czasu na regenerację. Pamiętajmy więc, że regeneracja jest jednym z ważniejszych elementów każdego treningu.

Na szczęście jeśli chociaż trochę zainteresujemy się tematyką ćwiczeń i sportu, spokojnie będziemy w stanie stworzyć dla siebie idealny program treningowy. Później musimy się go tylko trzymać.

Pozostałe artykuły:

About the author