Igrzyska w Rio

  • wtorek, 7 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 103 Views

Igrzyska w Rio

Igrzyska Olimpijskie a w szczególności Olimpiada letnia to największe święto sportu na świecie. To tysiące sportowców czekających na całe cztery lata na swoją szansę i kwalifikacje olimpijską, setki konkurencji rozgrywanych w wielu dyscyplinach sportowych, kilka tygodni rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie, wielkie sławy i pretendenci, wielokrotni mistrzowie i młodzi adepci sztuki, setki godzin transmisji telewizyjnych i internetowych, najważniejsze relacje i wydarzenia oraz wspaniali kibice z całego świata.

Igrzyska w Rio za pasem, pozostało jeszcze kilka dni do ich rozpoczęcia, a już mamy za sobą pierwsze komentarze i problemy organizatorów związane z wioską olimpijska. Za nami też pierwsze wielkie afery, w których zagrali główną rolę rosyjscy sportowcy, z których wielu stosowało zakazane środki dopingowe i zostało pozbawionych możliwości uczestnictwa w zawodach.

Te, jak każde inne, Igrzyska to także nasze wielki nadzieje na sukcesy sportowe. Mamy swoich faworytów do medali i kopciuszków, którzy być może staną się czarnymi końmi tej imprezy.

Nie ważne czy zwyciężymy czy też poniesiemy porażkę. W igrzyskach najważniejsze jest to by rozpowszechniać każdą formę aktywności, sport i zobaczyć zaangażowanie i walkę z jaką człowiek może przeć do przodu w rywalizacji o największe cele, nie krzywdząc przy tym innych.

Pozostałe artykuły:

About the author