trasa rowerowa puck hel

trasa rowerowa puck hel
2 votes, 3.50 avg. rating (72% score)

Czysta masa mięśniowa (2)Czysta masa mięśniowa to cel osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kulturystyką. Jednak siłownia nie wystarczy aby osiągnąć cel. Co zrobić aby budowanie masy było efektywne?

Przede wszystkim spożywać białko. Dziennie na kilogram naszego ciała powinno się spożywać od 1,6 do 2 gramów białka. Najwięcej tego budulca zawierają mięsa chude oraz czerwone, podroby, jajka, przetwory mleczne i nabiał oraz ryby i owoce morza. Nawet najbardziej dokładnie wykonywane ćwiczenia nie przyniosą efektów jeżeli mięsień nie będzie miał z czego się zbudować.
Nie bez znaczenia jest też liczba posiłków. 5 a nawet 6 zbilansowanych posiłków w ciągu dnia ureguluję przemianę materii. Kalorii powinno się zjadać wówczas więcej niż spalamy, w przeciwnym razie zamiast budować będziemy spalać. Takiemu budowaniu będzie też towarzyszyć odrobina tłuszczu w tkance podskórnej ale o ile nie jest to zbyt szybki przyrost to jest to rzecz naturalna.
Chcąc szybko osiągnąć cel często zapominamy o regeneracji i jest to spory błąd. Mięśnie, które nie mają czasu na regeneracje nie będą się rozwijać. A więc wysypiajmy się i układajmy plan treningowy w taki sposób, aby dane partie mięśni miały czas na odpoczynek.

Pozostałe artykuły:

About the author