Azjatyckie sporty walki

  • wtorek, 7 stycznia, 2020
  • 0 Comment
  • 235 Views

Azjatyckie sporty walki

Choć w Azji gra się już w piłkę nożną a ogromną popularnością cieszy się baseball to jednak historia sportów azjatyckich to przede wszystkim historia sportów walki. Sztuki walki, dążenie do samodoskonalenia, samodyscypliny, poznania swoich największych możliwości oraz największych słabości i walka z nimi i ich doskonalenie a przede wszystkim sztuka samoobrony to domena Azjatów.

Techniki walki, tak jak i sporty walki są różne. W Europie i na zachodzie do takich sportów zaliczają się zapasy i boks ze swoimi największymi mistrzami takimi jak Mike Tyson, Mohamet Ali czy Lenox Lewis. Azjatyckie sztuki walki zostały bardzo rozpopularyzowane przez media i telewizję przede wszystkim w grach video i filmach z udziałem takich gwiazd jak Jackie Chan, Jean-Claude van Damme czy Jet Li lub legenda w tej dziedzinie: Bruce Lee.

Najmłodszym olimpijskim azjatyckim sportem walki jest taekwondo, które zadebiutowało na igrzyskach w Sydney w 2000 roku. Od tego czasu szereg innych konkurencji zostało dodanych do harmonogramu olimpijskiego i możemy cieszyć się walką, na najwyższym sportowym poziomie, prezentowaną na igrzyskach.

Sporty walki tak, jak i sztuki walki, to przede wszystkim jednak sposób na życie i samodoskonalenie, to nie tylko medale i zawody, które trzeba wygrać.

Pozostałe artykuły:

About the author